Fırsatlar ve Burslar

Yurtdışında Eğitim almak isteyenlere her alanda olanak sunan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları, 33. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarından öğrencilere yine çok özel burslar sunuyor.

Yurtdışı Eğitim burslarından yararlanmak üzere 1000 başarılı öğrenci arıyoruz!

Yurtdışında eğitim yapmak istiyorsanız IEFT  fuarlarında önemli okulların yanı sıra burs kuruluşları, ülke ataşelikleri öğrencilere bilgilendirme yapacaktır.

33. IEFT Fuarlarına katılan 200 civarında okul, yurtdışında okumak isteyen öğrencilere çeşitli burs imkanları sunuyor. Okulların burs kriterlerine  uygun olup olmadığınızı fuarda doğrudan üniversite yetkilileriyle görüşerek öğrenebilirsiniz.

Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa,İsveç, Avustralya, Macaristan, İsviçre, Polonya ve İspanya gibi popüler ülkelerin yanı ülke eğitim ataşelikleri ve  yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri de bu fuarda buluşuyor.
25 farklı ülkeden 200 eğitim kurumunun katıldığı IEFT Fuarlarında katılımcı kurumlar kısmi veya tam burslar ile başarılı öğrencileri ödüllendirmektedirler. Alman Devlet Üniversite bursları, Amerikan üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora bursları Kanada üniversiteleri bursları, İngiltere Üniversitelerinden kısmi burslar, Fransa işletme okulları bursları hakkında bilgileri doğrudan okul yetkililerinden alabilirsiniz. Ayrıca, Fulbright, British Council, Campus France, DAAD, Austrade gibi kurumlardan diğer  burs olanakları hakkında bilgi alabilirsiniz.
IEFT fuarları esnasında burslardan yararlanmak için lise veya üniversite not dökümünüzü, varsa İngilizce veya diğer dillerde sınav sonuç belgenizi, referanslarınızı yanınızda bulundurmayı tavsiye ederiz.

FACULTY OF SOCIAL SCIENCES, CHARLES UNIVERSITY

Kalkınma Bursları
Gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrenciler için sağlanan kalkınma bursları doğrudan Charles Üniversitesi tarafından yönetilmektedir.
Geliştirme Bursları, Sosyal Bilimler Fakültesi'nde herhangi bir lisans programı için verilebilmektedir. Öğrencilere, en fazla iki yıl (Master programları) veya üç yıl (Lisans) için okul ücretlerinden % 50 oranında indirim, artı temel yaşam masraflarını karşılamak üzere bir defaya mahsus verilecek desteği kapsamaktadır 

Devlet bursları
Gelişmekte olan ülkeler için Çek Hükümeti tarafından sağlanan burslar, Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilmekte ve yönetilmektedir: FSV İngiltere şu an bu programın bir parçası değildir; ancak çalışma programlarımız hakkında Bakanlık ile yapılan görüşmeler devam etmektedir. Şu anda uygun olan programlar hakkında Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı web sitesinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

ROEHAMPTON UNIVERSITY
IEFT Fuarlarında katılan öğrencilere özel olarak; Uluslararası Hazırlık, Lisans ve Lisansüstü Programlarında 3.000 £ 'a kadar burs imkanı sunmaktadır. 

NORTHUMBRIA UNIVERSITY
IEFT Fuarlarında katılan öğrencilere özel olarak; Uluslararası Hazırlık Programı: 3.000 £'a kadar , Yüksek Lisans (1 Yıl): 3,000 £'a kadar ve İleri Düzey Uygulamalı yüksek lisans programında (16-22 Ay): 3000 £'a varan burs imkanı sunmaktadır.

ULSTER UNIVERSITY
IEFT Fuarlarında katılan öğrencilere özel olarak; Birmingham ve Londra kampüslerinde 3.000 £ 'a kadar burs imkanı sunmaktadır.

WEBSTER UNIVERSITY  
Amerika’da bulunan Webster University öğrencilere yıllık 21.000 USD’ye MBA yapma imkanı sunmaktadır. IEFT fuarına özel olarak öğrencilerin mezun olduğunu not ortalaması oranına göre %5 ile %25 arasında Burs imkanı sağlamaktadır.

CONCORDIA UNIVERSITY, CHIGACO
Chigaco’da bulunan Concordia University öğrencilere yıllık 21.000 USD’ye MBA yapma imkanı sunmaktadır. IEFT fuarına özel olarak öğrencilerin mezun olduğunu not ortalaması oranına göre %5 ile %25 arasında Burs imkanı sağlamaktadır. 

UNIVERSITY OF READING – HENLEY BUSINESS SCHOOL 
Henley Business School, University of Reading'de öğrenim gören 100'den fazla öğrenciyi burs imkanlarından yararlanmaktadır. Burslarımız, başvuru yapan öğrencinin ülkesi veya kayıt olduğu program ne olursa olsun tüm potansiyel öğrencilere açıktır. Burslar % 20 -% 50 arasında değişir. Burslar her yıl verilir ve burs alabilmek için öğrencilerin üniversite kayıt işlemlerine başlayabildikleri kadar erken başlamaları tavsiye edilir. 

NAZARBAYEV UNIVERSITY
Kazakistan Cumhuriyeti'nin uluslararası antlaşmalarına uygun olarak bir devlet eğitim hibesi yabancı öğrenciler için verilmektedir ve devlet bütçesinden finanse edilir. Devlet eğitim yardımlarının tahsisi, her yıl Kazakistan Cumhuriyeti hükümetinin kararnamesiyle onaylanmaktadır.
Kabul aşamalarını başarıyla geçmiş yabancı öğrenciler arasından ilk % 50'si,  Nazarbayev Üniversitesi kayıt komitesince  "Abay" bursu için önerilir. Bu burs eğitim ücretini kapsamaktadır.
Buna ek olarak, yabancı uyruklu öğrencilere, eğitim ücreti üzerinden %25 - %70 arası indirim sağlayan çeşitli burslar mevcuttur. 

TAMPERE UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES

Erken Kayıt Bursu : Öğrenciler başvuru sonuçların ilanı itibariyle 7 gün içinde kayıt yaptırırlarsa ilk yıl eğitim ücreti üzerinden %50 indirim hakkına sahip olurlar.

Akademik Burs:
Eğitim yılı sonunda yeterli ortalamaya sahip öğrencilere %20-25 oranında eğitim ücreti indirimi sağlar.

Akademik mükemmelik bursu: Eğitim yılı sonunda öğrenciler çeşitli akademik mükemmelik burslarına başvurabilirler. Bu burslar TAMK bünyesinde R&D tarafından sağlanmaktadır ve bitirme tezi kalitesi, proje çalışmalarındaki performans gibi çeştli başarı kriterleri değerlendirilerek verilmektedir. 

UNIVERSITY OF OKLAHOMA


Award of Excellence bursu:  Öğrencilerden beklenen “31 ACT ya da 1420 SAT” yeterliliği yerine getirildiğinde, 4 yıllık Eğitim ücreti üzerinden $36,000 indirim uygulanmaktadır.

Distinguished Scholar Bursu: Öğrencilerden beklenen “29-30 ACT ya da 1350-1410 SAT” yeterliliği yerine getirildiğinde, 4 yıllık Eğitim ücreti üzerinden $32,000 indirim uygulanmaktadır.

University Scholar Bursu: Öğrencilerden beklenen “28 ACT ya da 1310-1340 SAT” yeterliliği yerine getirildiğinde, 4 yıllık Eğitim ücreti üzerinden $28,000 indirim uygulanmaktadır.

Academic Achievement Award Bursu: Öğrencilerden beklenen “26-27 ACT ya da 1240-1300 SAT” yeterliliği yerine getirildiğinde, 4 yıllık Eğitim ücreti üzerinden $24,000 indirim uygulanmaktadır.

Non-Resident Merit Award Bursu: Öğrencilerden beklenen “24-25 ACT ya da 1160-1230 SAT” yeterliliği yerine getirildiğinde, 4 yıllık Eğitim ücreti üzerinden $16,000 indirim uygulanmaktadır.

Legacy Scholars Award Bursu: OU'dan mezun ebeveynleri olan öğrencilere verilmektedir. Yukarıdaki burslarla kombine verilebilir. 4 yıllık Eğitim ücreti üzerinden $1,000 indirim uygulanmaktadır. 

UNIVERSITY OF ESSEX
IB Diplomasında 34 puan veya daha yüksek başarı sağlayan UG öğrencilerine otomatik olarak 2.000 £ değerinde burs imkanı sunulmaktadır.

THE UNİVERSITY OF TULSA

Türkiye'deki tüm öğrenciler, akademik başarı temelli Uluslararası Liderlik burslarımıza başvurabilmektedirler. Burslar yılda 3.000 ila 16.000 dolar arasında değişmektedir ve dört yıl geçerlidir. Ayrıca, bir IB diploması kazananlara verilen yıllık 3.000 ABD Doları değerinde Uluslararası Bakalorya (IB) Bursu da sunuyoruz. Bu burs ortalama 3.0 GPA ile sekiz yarıyıl için verilmektedir.

UNIVERSITY OF LIVERPOOL - ENGLISH LANGUAGE CENTRE
IEFT Fuarlarına University of Liverpool standını ziyaret eden ve en az 4 haftalık veya  daha uzun süreli kurs başvuru formu dolduran her öğrenciye 1 haftalık eğitim ücretsiz olarak sunulmaktadır.

DURHAM UNIVERSITY 

Hazırlık öğrencileri veya Pre-master programı için 1500 GBP veya 3500 GBB değerinde kısmi burslar  sunulmaktadır. Bu burslar akademik performansa göre verilir. Türkiye'den yüksek akademik dereceye sahip nitelikli öğrenciler bu burslara başvurabilir.

MICHIGAN TECHNOLOGICAL UNIVERSITY 
Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarına ilgi duyan tüm lise öğrencileri için çok çeşitli burs imkanlarımız mevcuttur. Lisans öğrencileri için Michigan Tech yer yıl yenilenmek üzere 4 yıla varan burs imkanları sunmaktadır. Burslar 1.000 ile 6.000 dolar arası değişmektedir. Lisansüstü öğrencileri Dean's Scholarship için başvurabilirlerken aynı zamanda araştırma görevlisi pozisyonuna da başvurabilmektedirler. 

MIDDLESEX UNIVERSITY

Uluslararası öğrenciler eğitimlerine destek amacıyla aşağıdaki burslardan birini almaya hak kazanabilirler: 

Regional Award:
Miktar:
£ 1,000 - £ 2.000 
Uygunluk: Herhangi bir konuda eğitim alan AB dışı uluslararası lisans öğrencisi
Uluslararası öğrenciler, eğitimin ilk yılı boyunca kurs ücretleri karşılığında 1.000 £ - 2.000 £ almaya hak kazanabilirler.
Öğrencilerin yalnızca bir burs alabileceklerini lütfen unutmayın. Uygunluk ve burs miktarları; alınan dersler, başvuru ve ülkeye bağlı olarak birey bazında değerlendirilmektedir. Burslar için ayrı bir başvuru yapılmasına gerek yoktur. Başarılı adaylar dönem içinde bildirilecek ve burs miktarları eğitim ücretinden düşülecekti

THE UNIVERSITY OF MELBOURNE

Lisans öğrencileri için öğrenim ücreti üzerinden %100, %50 indirim ya da 10.000 $ değerinde burs imkanlarımız mevcuttur. Lisansüstü öğrencilerimiz için ise %20-%50 aralığında burs imkanlarımız vardır.

BOURNEMOUTH UNIVERSITY

Bournemouth Üniversitesi akademik başarılı yüksek olan lisans ve lisansüstü öğrencilerine çeşitli burs imkanları sunmaktadır. Burslarımızdan birçoğu otomatik olarak verilmektedir, örneğin 2.8 lisans ortalaması ya da 5 üzerinden 4 lise ortalamasına sahip olan Türk öğrencilere  verilen "Akademik Mükemmellik Bursu" (2500 £ ila 3500 £ arası indirim) gibi.

Ayrıca, seçkin akademik ve kişisel profile sahip Yüksek Lisans başvurularımız için eğitim ücreti üzerinden %50 indirim sağlayan pek çok burs seçeneğimiz de mevcuttur.

TRINE UNIVERSITY
Trine Üniversitesi, akademik seviyesi uygun olan uluslararası lisans öğrencilerine burs olanağı sağlamaktadır. Bir öğrenci yalnızca bir burs alabilir. Burslar her yıl yenilenmektedir. Yenileme gereksinimleri değişebilir. ACT / SAT puanları önerilir.

President's Burs:  Not ortalaması 3.9 ve ACT 27 / SAT 1200 sınav sonucu olan öğrencilere yıllık $16,000 değerinde burs imkanı sunulmaktadır.

Distinguished Burs: Not ortalaması 3.7 ve ACT 25 / SAT 1100 sınav sonucu olan öğrencilere yıllık $14,000 değerinde burs imkanı sunulmaktadır.

Dean's Burs: Not ortalaması 3.5 ve ACT 23 / SAT 1030 sınav sonucu olan öğrencilere yıllık $13,000 değerinde burs imkanı sunulmaktadır.

University Burs: Not ortalaması 3.2 ve ACT 21 / SAT 970 sınav sonucu olan öğrencilere yıllık $11,000 değerinde burs imkanı sunulmaktadır.
 
Discovery Award: Not ortalaması 2.8 ve ACT 19 / SAT 910 sınav sonucu olan öğrencilere yıllık $7,000 değerinde burs imkanı sunulmaktadır.

MAHSA UNIVERSITY
IEFT fuarları üzerinden başvuru yapan öğrencilerimize öğrenim ücreti üzerinden %30 indirim fırsatı sunulmaktadır.

IDYLLWILD ARTS ACADEMY
Los Angeles'ta ve dünyanın en iyi sanat ve teknik bazlı aynı anda eğitim veren özel lisesi olarak bilinmektedir. Mezunları dünyanın her yerinde en iyi sanat ve teknik okullara gidebilmektedir, yaklaşık olarak %50 Burs imkanı sunulmaktadır.

THE KING'S ACADEMY
Miami, Florida'da bulunan büyük bir lisedir. Türk öğrencilere Academic  Diversity bursu verilmektedir, yaklaşık olarak %50 Burs imkanı sunulmaktadır.

VGC INTERNATIONAL COLLEGE 
Haftada 28 dersten oluşan 4 haftalık ücretsiz İngilizce eğitimi fırsatı sunulmaktadır. Yalnızca bir öğrenciye verilecek bu bursa başvuru için VGC standı IEFT fuarlarında ziyaret etmeyi unutmayın.

COLLEGE PLATON
IEFT Fuarlarında College platon standımıza uğrayıp, başvuru yapan öğrencilerimize 125 $ değerinde kayıt ücreti, ücretsiz olarak sunulmaktadır.

FIELDSTONE SCHOOL
2017 yılında yirminci yıldönümümüzü kutlarken, Fieldstone'da eğitim için başvuran ilk beş (5) öğrenciye 500 Kanada Doları değerinde bir giriş bursu sunuyoruz. Bu giriş bursu sadece Şubat 2018 dönem kayıtlarına uygulanmaktadır. Bursun hiçbir nakit değeri yoktur, bir dönem ertelenemez ve yalnızca öğrenim ücretlerini ödemek için kullanılabilir.

HAWTORN ENGLISH MELBOURNE
IEFT Fuarına katılan öğrenciler için özel promosyonlu ücretler sunulmaktadır. Bu özel fiyatlar hakkında bilgi almak için lütfen standımızı ziyaret edin.

MEDA MACARİSTAN 
Macaristan Üniversitelerinde %100’e yakın Macaristan Devlet Bursları öğrencilere sunulmaktadır.

Aşağıdaki bölümlerde Lisans eğitimi için ön şart : IELTS 6 skorunun alınması
Ziraat ve Doğa Bilimleri

Aşağıdaki bölümlerde Yüksek Lisans eğitimi için ön şart: IELTS 6,5 skorunun alınması
Teknoloji, Mühendislikler, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler

Tüm Doktora programlarında Doktora eğitimi için ön şart: IELTS 6,5 skorunun alınması

HULT INTERNATIONAL BUSINESS SCHOOL

Global Talent Bursu: Yıllık $2,000 USD 
Global Talent bursu, anlamlı uluslararası deneyimleri ve çok dilliliğiyle küresel bir görünüm sergileyen
yeni öğrenciler içindir. Bu bursu alan öğrenciler, açıkfikirlilik, farkındalık ve dünyaya olan merakları ile öne
çıkarlar.

Social Impact Bursu: Yıllık  $2,500 USD 

The Social Impact Bursu, sosyal girişimcilik konusunda büyük tutkuya sahip ve topluma hizmet konusunda
çözüm üretebildiğini gösterebilen yeni öğrenciler içindir. Bu bursu alan öğrenciler, merak, iyimserlik ve
dünya üzerinde olumlu bir iz bırakma ihtiyacı ile öne çıkarlar.

Future Global Business Leader Bursu: Yıllık  $5,000 USD 

The Future Global Business Leader Bursu, küresel işletmelerde başarılı bir gelecek vaad eden ve bunu
arzulayan yeni öğrenciler içindir. Bu bursu alan öğrenciler  işletme ve yönetim alanlarına duydukları
büyük ilgi ve kişisel başarıları ile öne çıkarlar. 

Academic Excellence Scholarship: $7,500 USD per year

The Academic Excellence Leader Bursu, 3.75 ya da üzeri ortalamaya sahip olmak, 1400-1600 arası SAT
skoruna sahip olmak ya da sınıfının en iyi %5lik diliminde yer almak gibi akademik başarılara sahip yeni
öğrenciler içindir.

EMBASSY ENGLISH DİL OKULU
IEFT Fuarlarına özel; Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda, İngiltere, Amerika lokasyonlarında 1-48 hafta arası %25 indirim.  

EC ENGLISH LANGUAGE CENTRES

IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere;
İngiltere lokasyonunda %25 indirim,
Amerika lokasyonunda %30 indirim,
Kanada lokasyonunda %25 indirim,
Malta’da 1-7 haftaya %15, 8 hafta üzerine %20 indirim
Cape Town’da 1-23 hafta %25, 24 hafta üzeri %30 indirim imkanı sunulmaktadır.

KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH

IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere tüm programlarda;
Amerika’da 4 hafta üzeri  %25 indirim
Kanada’da 4 hafta üzeri %20 indirim, 24 hafta üzeri %30 indirim
İngiltere’de 4 hafta üzerine %15 indirim
İrlanda’da 4 hafta üzerine %20 indirim, 25 hafta 4.000 eur
Avustralya’da 4 hafta üzeri sabah kursu %25, 4 hafta üzeri akşam kursu %20 indirim
Yeni Zellanda’da 6 hafta üzerine % 20 indirim imkanı sunulmaktadır.

ST GILES INTERNATIONAL

IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere Genel İngilzice programlarında;

İngiltere’de 1-23 hafta %15 indirim,24 hafta üzeri %20 indirim
Amerika’da 1-23 hafta %25 indirim,24 hafta üzeri %30 indirim
Kanada’da 1-23 hafta %20 indirim,24 hafta üzeri %25 indirim 
Platinium kurslarında 1 hafta üzerine %10 indirim imkanı sunulmaktadır.

LSI - LANGUAGE STUDIES INTERNATIONAL

IEFT Fuarlarına özel tüm programlarda;
İngiltere ve Amerika lokasyonlarında 1-48 hafta arasında kayıt olan öğrencilere %25 indirim,
Kanada ve Yeni Zellanda lokasyonunda 1-48 hafta arasında kayıt olan öğrenciler için özel fiyatlar uygulanacaktır.

OXFORD INTERNATIONAL

Amerika, İngiltere ve Kanada Lokasyonlarında IEFT Fuarlarına özel olarak öğrencilere, Oxford
International dil okullarında  1-48 hafta arasında kayıt olan öğrenciler %15 indirim indirim imkanı sunulmaktadır. 

LAL LANGUAGE CENTER

IEFT Fuarlarına özel olarak katılan öğrencilere; İngiltere Londra’da % 20 ve Torbay’de %25; Güney
Afrika Cape Town’da %23; Amerika Boston’da %30 ve Fort Lauderdale %26 oranında indirim imkanı
sunulacaktır.

SPRACHCAFFE/GEOS LANGUAGES PLUS

Sprachcaffe Dil okullarında tüm lokasyonları İçin 5 Hafta dil eğitimi alan öğrencilere 1 Hafta ücretsiz sunulacaktır. 

FLS INTERNATIONAL – AMERİKA DİL OKULU

 IEFT Fuarlarına özel olarak katılan öğrencilere; 
1-7 hafta üzerine Kayıt olan öğrencilere  %15 indirim, 8 hafta ve üzeri kayıt olan öğrencilere %20 indirim sunulmaktadır.

ILAC - INTERNATIONAL LANGUAGE ACADEMY OF CANADA

IEFT Fuarlarına özel; Kanada ILAC okullarında 1-44 hafta arasında kayıt olan öğrencilere  %33’e varan indirimler sunulmaktadır.

INTERNATIONAL LANGUAGE SCHOOL OF CANADA (ILSC)

IEFT Fuarlarına özel;  
Kanada : 1-44 hafta arası kayıt veren öğrencilere %33’e varan indirim,
Amerika : 1 hafta ve üzeri akşam kursuna kayıt veren öğrencilere %25 indirim,
Avustralya : 1hafta ve üzeri kayıt veren öğrencilere özel fiyatlar sunulmaktadır.

SPROTT SHAW LANGUAGE COLLEGE ( SSLC )

IEFT Fuarlarına özel; Kanada’da  1-44 Hafta arasında dil eğitimi alan Türk öğrencilerine özel fiyatlar
sunulmaktadır.

OXFORD HOUSE COLLEGE

IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere;
İngiltere, Avustralya, Amerika ve Kanada lokasyonlarında 1-4 hafta arası ders alana %15, 5-23 hafta arası ders alana %20, 24 hafta üzeri ders alana %25 indirim sunulacaktır. İrlanda lokasyonu için 1 hafta üzeri özel fiyatlar uygulanacaktır.

THE LANGUAGE GALERY

IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere;

İngiltere’de % 35 indirim,
Kanada’da 20 hafta ders alana %20, 25 hafta ve üzeri ders alana % 25 indirim, 
Almanya’da 4 hafta ve üzeri ders alana % 20 indirim,
İrlanda’da  1-24 hafta ders alana %30, 25 hafta ve üzeri %35 indirim imkanı sunulmaktadır.

© 2017 IEFT, Her hakkı saklıdır.